Kabine Toplantısı bu hafta ne zaman ve hangi gün yapılacak? Koronavirüs yasakları için gözler Bakanlar Kurulu Toplantısı bekleniyor

Koronavirüs ‘Geçirgen Bağırsak Sendromu’na neden oluyor!
21/01/2021
Aynı aileden 3 kişi bir haftada corona virüs kurbanı
21/01/2021
Show all

Kabine Toplantısı bu hafta ne zaman ve hangi gün yapılacak? Koronavirüs yasakları için gözler Bakanlar Kurulu Toplantısı bekleniyor

SON TOPLANTIDA KISITLAMALARIN KADEMELİ OLARAK KALDIRILACAĞI AÇIKLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen haftaki Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılacağını duyurmuştu.

Erdoğan; Salgın tedbirlerinin, faaliyetlerine ara verilen esnaflarımız, öğrencilerimiz, çalışanlarımız başta olmak üzere vatandaşlarımız üzerinde yol açtığı sıkıntıları yakinen biliyoruz. Tüm dünya ile birlikte bu soruna kalıcı bir çare bulana kadar hayatımızı, kendimizi salgından koruyacak tedbirlerle sürdürmeye mecburuz. Bu tedbirlerin en başında ‘TAMAM’ diye ifade ettiğimiz temizlik, maske ve mesafe geliyor. Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle birlikte daha önce de yaptığımız gibi elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız ama her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır.” ifadesini kullanmıştı.

Aşı konusuna da değinen Erdoğan, “Türkiye, dünyadaki tüm aşı geliştirme ve üretim faaliyetlerini yakından takip etmekte, uygulama aşamasına gelen her ürünle ilgilenmektedir. Halihazırda Çin menşeli bir aşıyı bildiğiniz gibi ülkemize getirmeye başladık. İlk etapta 3 milyon doz aşı şu anda ülkemize geldi. Alman menşeli bir aşı ile ilgili anlaşmamızı da yaptık ama görüşmeler devam ediyor. Nihai kararı henüz karşılıklı olarak vermiş değiliz. Rus ve İngiliz menşeli açılarla ilgili gelişmeleri de takip ediyoruz.

(Visited 166 times, 1 visits today)

Yorum

%d bloggers like this: