Müsilaj sonrası herkes bu soruyu merak ediyor! Balık yemek zehirler mi? Uzmanı yanıtladı
09/06/2021
ASELSAN Başkanı Görgün: Son 3 yılda 400 ürünü millileştirdik
09/06/2021
Show all

İngiltere'de 'Delta' varyantı paniği

İngiltere'de 'Delta' varyantı paniği

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, Hindistan’da ortaya çıkan koronavirüsün Delta varyantının yüzde 40 daha fazla bulaşıcı olduğunu söyledi.

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, son dönemde Hindistan kaynaklı Delta varyantının İngiltere’de en çok görülen varyant haline geldiğini söyledi. İngiliz Bakan çok daha hızlı bulaşan bu varyantın, 21 Haziran’da tedbirlerin tamamen kaldırılmasını da tehdit ettiğini belirtti.

Delta virüsü, ‘Alfa’ olarak bilinen ilk varyanta göre yüzde 50 daha bulaşıcı.

Bakan Hancock açıklamasında, İngiliz halkının aşı olmasının önemine de dikkat çekti ve mevcut aşıların Delta varyantına karşı da etkili olduğunu gösteren çalışmalar bulunduğunu hatırlattı.

İngiltere Sağlık Bakanı son dönemde koronavirüs nedeniyle hastaneye yatanların çoğunlukla aşı olmayan kişilerden olulştuğunu aşı olanların virüsü kapsalar dahi genel olarak hastalığı hafif atlattıklarını söyledi.

John Hopkins Corona Virüs Araştırmalar Merkezi verilerine göre, İngiltere’de halkın yüzde 40 koronavirüs aşısı olmuş durumda.

Ülkede aşılama oranının artmasıyla birlikte yeni vaka sayılarında ciddi düşüşler kaydedildi.

Öte yandan Amerika’da Baylor Tıp Fakültesi Direktörü Dr. Richina Bicette, CNN televizyonunda katıldığı canlı yayında çocukların da Corona virüsü aşısını yaptırmaları gerektiğini söyledi. Bicette “Yetişkinler aşılanıp korunurken virüs toplumda daha savunmasız olan kesimleri hedef alıyor” dedi.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Yorum

%d bloggers like this: