Vaka sayılarının artması üzerine Japonya'dan yeni tedbir kararları
02/04/2021
Çarpıcı verilerle aşı karşıtlığı meselesi: 'Yaşlılar biliyor…'
02/04/2021
Show all

Eski konsolosluk binasına kumar baskını

Eski konsolosluk binasına kumar baskını

İzmir’in Narlıdere ilçesinde, eski bir konsolosluk binası olduğu öğrenilen lüks villaya gerçekleştirilen kumar operasyonunda, kumar oynarken yakalanan 39 kişiye toplam 169 bin 610 lira ceza kesildi. 

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Narlıdere’de bulunan lüks bir villada kumar oynatıldığı bilgisi üzerine çalışma başlattı ve bölge takibe alındı. Harekete geçerek bölgeye intikal eden ekipler, villanın uzaktan kumandalı bahçe kapısı açıldığı esnada baskın düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda 39 kişi kumar oynarken yakalanırken, yapılan aramada çok sayıda oyun kağıdı ile 620 bin lira, 50 bin dolar, 15 euro ele geçirildi.

Operasyonda kumar oynarken yakalanan 39 kişiye 46 bin 760 lira, korona virüs tedbirlerini ihlalden 122 bin 850 olmak üzere toplam 169 bin 610 lira ceza kesildi. Villayı kiraladığı belirlenen Ş.C. hakkında ise, “kumar oynanmasına yer ve imkan sağlamak” suçundan işlem yapıldı.

ESKİ KONSOLOSLUK BİNASI OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Öte yandan bir dönem konsolosluk binası olarak kullanılan villanın, polis baskınlarına karşı önlem amacıyla üzerinde dikenli teller olan 5 metre yüksekliğinde duvarla çevrelendiği, uzaktan kumandayla açılan kapının arkasında bariyer olduğu ve yolların güvenlik kameralarınca gözlendiği bildirildi.

Kaynak: İHA

(Visited 10 times, 1 visits today)

Yorum

%d bloggers like this: